Rozhovory s trenéry:  č.1 Matěj Hubálek

22.03.2020

Rozhovor č 1. - Matěj Hulk Hubálek ( Trenér závodního družstva a několika kroužků ) 

Ahoj, Matěji jsi prvním trenérem v naší rubrice Perličky s trenéry. Rád bych tě požádal, aby ses krátce představil všem čtenářům.

Matěj:

Ahoj. Takže já jsem Matěj, jak jménem, tak i chováním. Je mi 22 a aktuálně studuju na Pardubické univerzitě. Troufám si o sobě říct, že jsem sportovně založený, už od malička hraju florbal a postupem času jsem zkusil i jiné sporty, jako požární sport, střelbu z malorážky a další sporty.

Jak ses dostal k trénování?

Matěj:

K trénování jsem se dostal, když jsem ve škole objevil letáček s logem Olympu, neváhal jsem, zavolal a za krátkou dobu se mi ozval Michal s nabídkou trénování. Teď jsem tam kde jsem a jsem za to rád,

Jsi nejstarším členem a trenérem ve Východních Čechách a zároveň jsi v Olympu od začátku pobočky. Přilnulo ti to k srdci?

Matěj:

Určitě, z počátku to byla jen práce, která se týkala něčeho, co mám rád už od útlého dětství. Jenže postupem času se z práce stal koníček. Dnes bych si nedokázal představit týden, kdy bych nešel trénovat.

Kde trénuješ a jakou máš v Olympu pozici?

Matěj:

Momentálně chodím trénovat na Staňkovku a Tuněchody, kde mám děti od 1. až do 9. třídy. Kromě trénování mám na starosti pořádání turnajů a čas od času si vyzkouším pozici kurýra.

Jak jsi přišel k florbalu a co tě při něm pořád drží?

Matěj:

Když jsem byl malý, u nás na vesnici jsme měli vlastní tým, soutěžili jsme proti sousedním vesnicím a nějakou náhodou se nám dařilo vítězit. Ve florbale je věc, která je lepší než jakýkoliv vstřelený gól a to je tým, když máte svůj tým, máte i druhou rodinu, která vás podrží, i když se vám nedaří. A přesně to je můj důvod, proč jsem vždy měl a budu mít rád florbal.

Letos si začal trénovat závodní družstva společně s Honzou Lagronem. Jak by jsi zhodnotil letošní sezonu a atmosféru závodního družstva?

Matěj:

Závodní družstvo je vyšší dívčí, děti si tam nechodí pobavit, ale už tvrdě trénují. Jejich snaha i nadšení do florbalu je poměrně vyšší než u dětí na kroužcích. Musím říct, že jsem si tým ihned oblíbil a když je vidím vyhrávat, jsem na ně ohromně pyšný. Jsou to borci.

Co tě nejvíce baví na trénování?

Matěj:

Ze všeho nejvíc mě baví kolektiv, jak trenéři, tak i děti. Sranda musí být a osobně si myslím, že se všichni dobře baví.

Jak vycházíš s ostatními trenéry a jaká mezi Vámi panuje atmosféra?

Matěj:

Trenéři jsou pro mě jako bratři, obzvlášť můj bratr Filip, který díky mně taky začal trénovat. Čas od času zajdeme do kina nebo i na jídlo, zřídka si zajdeme i zacvičit.

Jak trávíš volný čas?

Matěj:

Když nejsem ve škole nebo na tréninku, dost času strávím v posilovně a když se zrovna sejdeme, chodíme si zahrát s trenéry, případně trénuju tady ve vesnici stejně tak, jak trénovali dřív nás. Víkendy trávím výletováním se svým psem, jezdíme po rozhlednách a zříceninách ve Východních Čechách.

Co by jsi chtěl vzkázat všem našim dětem a rodičům, připravil sis nějakou radu?

Matěj:

Rozhodně bych chtěl vzkázat, aby se děti nepřestávali snažit, protože každý, kdo se snaží, snadno dosáhne svého cíle. A všem rodičům bych chtěl touto cestou poděkovat za úžasnou podporu a fandění na turnajích.


Přestřelka:

Florbal x Posilovna?

Posilovna

Pardubice x Hradec?

Pardubice

Kamarádi x Přítelkyně?

Kamarádi

Obrana x útok?

Obrana